zimni plachta na bazen chajda

Zimní plachta na bazén

Pokud vlastníte venkovní bazén, pak bude pro Vás zimní plachta na bazén výtečným pomocníkem.
Zimní plachtu na bazén oceníte zejména při jarním úklidu. Díky zakrytí hladiny zimní plachtou nebudou stěny a voda bazénu zaneseny nečistotami a spadaným listím. Jarní zprovoznění bazénu je pak méně pracné. Stačí dopustit vodu, aplikovat bazénovou chemii a můžete se koupat.
Zimní plachta na bazén zároveň ochrání povrch bazénu před mrazem a prodlouží životnost nejen samotného povrchu bazénu, ale taky všech zabudovaných součástí bazénu.
Bez zimní plachty na bazén je jarní úklid mnohem složitější a pracnější. Napadané listí, prach a jiné nečistoty zbarví vodu a stěny bazénu. V takovém případě nezbude nic jiného, než vodu vypustit a stěny bazénu mechanicky očistit.


Jak použít zimní plachtu na bazén

  • Před instalací zimní plachty na bazén je potřeba provést všechny úkony pro zazimování bazénu. Vhodné je aplikovat bazénovou chemii pro zazimování bazénu.
  • Odpustit hladinu vody na požadovanou výšku, která je závislá na konstrukci bazénové technologie.
  • Před položením zimní plachty na bazén nejdříve zkontrolujeme, zda nejsou v místech uložení ostré hrany nebo předměty které mohou plachtu poškodit.
  • Plachta na bazén je po obvodu opatřena oky. Součástí zimní plachty je i napínák a lanko pro uchycení. Oky na plachtě provlečeme lanko a napínákem jej zafixujeme tak, aby plachtu neodfoukl vítr.
zimni plachta na bazen huhulak
Zimní plachta na bazén

Zimní plachta na bazén ovál AZURO 5,5 x 3,7 m v modré barvě pro zapuštěné i částečně zapuštěné bazény. Plachta je dodávána s oky a lankem pro uchycení kolem bazénu.

Zimní plachta na bazén

Zimní plachty na bazény libovolného tvaru a rozměru. Všechny zimní plachty na míru jsou opatřeny oky a napínacím lankem pro uchycení kolem bazénu. Plachty jsou v modré i černé barvě.