solarni plachta bazen

Solární plachty na bazén

Solární plachty nahřejí vodu v bazénu až na 28°C. Největší výhodou solární plachty není však její solární efekt. Vodu v bazénu lze nahřát i solárním kolektorem, tepelným čerpadlem nebo výměníkem tepla. Avšak co s ohřátou vodou? Jak jí v bazénu udržet? Co v noci a v chladnějších dnech? Zde lze využít hlavní přednosti solární plachty. Díky bublinkovému polštáři dokáže plachta položená na bazénu zamezit odpařování vody a následným ztrátám tepla. Tato úspora tepelných ztrát může představovat až 60%.


Využití solární plachty

Zakrytí bazénu pomocí solární plachty je základním předpokladem pro využitelnost bazénu v koupací sezóně. Bez zakrytí bazénu solární plachtou se možnost používaní venkovního bazénu omezí jen na opravdu teplé dny. U venkovních bazénů  solární plachta zajistí prodloužení koupací sezóny a u vnitřních bazénů ušetří náklady na vytápění vody a bazénového prostoru. V obou případech dochází k úsporám ve spotřebě bazénové chemie.

Solární plachty podle barvy a tloušťky materiálu

  • Modrá: 180 mic, 360 mic, 400 mic, 500 mic
  • Černá: 200 mic, 360 mic
  • Transparentní: 360 mic, 500 mic
solární plachta tampa
solární plachta 3.05 m

Kruhová solární plachta modrá pro bazény s nafukovacím prstencem typu Intex, Bestway, Tampa s průměrem 3,05 m, rozměr plachty 2,5 m.

solárni plachta 3,66

Kruhová solární plachta modrá pro bazény s nafukovacím prstencem typu Intex, Bestway, Tampa s průměrem 3,66 m, rozměr plachty 3 m.

solární plachta na bazén ovál

Oválná solární plachta pro bazény 5,5 x 3,7 m. Plachta 180 micronů v modré barvě pro nadzemní zapuštěné bazény typu Azuro.

Solární a krycí plachty na bazén.

Solární plachty na míru pro libovolný tvar a rozměr bazénu v barvě modré bílé i transparentní. Solární plachty, 180, 200,360, 400 a 500 micronů.