kryci plachty

Krycí plachty na bazén

Krycí plachta na bazén zabraňuje odpařování vody a ztrátám bazénové chemie. Pokud máte kolem bazénu stromy nebo keře bude pro Vás krycí plachta na bazén velikým přínosem. Při sečení trávníku nebude hladina bazénu plná kousků trávy. V letních měsících zabrání krycí plachta padání uschlého listí do bazénu a následného zanesení filtrace nečistotami. Díky krycí plachtě nebudete muset tak často vysávat bazén jako dosud. I úspora bazénové chemie je dost markantní. Ze zakrytého bazénu se odpařuje minimální množství vody a tím i bazénové chemie.


Použití krycí plachty

Krycí plachty na bazén jsou vyráběny z PE kašírované plachtoviny. Jsou vysoce odolné proti mechanickému poškození a proti UV záření. Plachty jsou nepromokavé a mrazuvzdorné. Při výběru krycí plachty na bazén je potřeba zohlednit váhu plachty a rozměr bazénu. Pokud chcete používat krycí plachtu, jako letní pak lze doporučit materiál o váze cca 140g/m2. Při této váze bude instalace i demontáž krycí plachty na bazén jednoduchá a pohodlná. Uvědomte si, že plachtu budete v sezoně sundávat dost často. Takže váha je opravdu důležitá.
Krycí plachta na bazén je zpravidla opatřena oky po obvodu a lankem pro stažení kolem bazénu. Pokud máte bazén zapuštěný do terénu, pak budete potřebovat sadu oček a úchytek na provlečení obvodového lanka. Plachty na zakrytí bazénu jsou dodávány jak na kruhové i oválné bazény.

bazenova kryci plachta
kryci plachta

Krycí plachta pro nadzemní i zapuštěné bazény. Kruhová krycí plachta průměru 3,8 m pro bazény 3,0 – 3,4 m.

kryci plachta oval 5,5 x 3,7 m

Krycí plachta pro bazény ovál. Oválná krycí plachta má rozměr 6,3 x 4,1 m a je určená pro bazény 5,5 x 3,7 m.

kryci plachta

Krycí plachta pro nadzemní i zapuštěné bazény. Kruhová krycí plachta průměru 5,3 m pro bazény 4,5 – 4,9 m.

kryci plachta oval

Krycí plachta pro bazény ovál. Oválná krycí plachta má rozměr 6,3 x 4,1 m a je určená pro bazény 8,2 x 4,3 m.